Recyklace elektro zařízení – zpětný odběr

Recyklovat elektrozařízení, baterie a akumulátory je IN.

Elektrická zařízení a elektronický odpad představuje pro životní prostředí velkou zátěž, protože tento odpad obsahuje celou řadu nebezpečných látek a materiálů (tzv těžké kovy, luminofory a displaye). Na druhé straně obsahuje rovněž řadu materiálů, které je možné velmi efektivně druhotně využívat – recyklovat.

Chceme-li recyklovat, musíme mít vysloužilá zařízení k recyklaci, a proto jsme se zapojili do sběru odpadních elektrických a elektronických zařízení pro něž platí jiná pravidla. Tyto odpady jsou tříděny a demontovány na jednotlivé materiály, které je možné následně recyklovat.

Sběr a odevzdání elektro zařízení je bezplatné

Proto máme na naší prodejně sběrný box společnosti ASEKOL E-box, kam můžete jednoduše a bezplatně vložit baterie, akumulátory a veškeré drobné elektrické a elektronické zařízení. Proč padla volba na firmu Asekol? Protože společnost ASEKOL má více než 10 leté zkušenosti se zpětným odběrem a následnou ekologickou likvidací vysloužilého elektrozařízení po celé ČR s téměř 17 000 sběrnými místy.

Naše prodejna slouží jako místo zpětného odběru pouze při nákupu nového zboží stejného druhu. Při rozvozu zboží ke klientům nabízíme službu odvozu starého elektro zařízení a elektro spotřebičů a jeho následnému zajištění k ekologické likvidaci.

 

Když ne u nás, tak kde?

Červené kontejnery

V roce 2007 přišla společnost ASEKOL s unikátním projektem červených kontejnerů na drobné elektrozařízení a baterie. V současnosti je v Česku více než 2000 kontejnerů, které jsou rozmístěny na tradičních recyklačních stáních společně s kontejnery na papír, sklo a plast. Ten nejbližší ve svém okolí najdete na www.cervenekontejnery.cz.

Sběrné dvory OZO

Sběrné dvory jsou stálými sběrnami odpadu z ostravských domácností a místy zpětného odběru elektrospotřebičů a elektrozařízení od občanů města Ostravy, kde můžete bezplatně odevzdat staré nebo nepoužívané elektrospotřebiče, elektroniku, chladicí zařízení.

Co se s elektro odpadem děje?

Váš starý, vysloužilý elektropředmět je svezen do dílen, kde se demontují. Mnohdy se jedná o tzv. chráněné dílny. Demontáží a rozložením zařízení na prvotní komponenty dochází k rozdělení do skupin vytříděných materiálů, podle dalšího využití.

... 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
©2018 All rights reserved. ElektroStyl MARK s.r.o.
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.